26 січня 2023 року

Цього тижня величезного суспільного резонансу набула новина про спалення в Швеції мусхафа Священного Корану.

За цією, беззаперечно, провокаційною акцією стояв діяч, котрий раніше вже відзначався подібними  екстремістськими діями та настроями антиісламської спрямованості. Зрозуміло, що цей інцидент слід розглядати в політичному та соціальному контексті.

Єдино можлива здорова реакція на цю подію — це жорстке й беззастережне засудження з цілковитим викриттям такої «свободи слова й самовираження», що дозволяє подібне блюзнірство та образу вірян! Водночас варто пам’ятати, що не можна йти на припоні в провокаторів, дозволивши їм досягнути мети — викликати хвилю загального обурення, ненависті, розкрутити махове коло насильства тощо.

يُرِيدُونَ أَن يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

Вони прагнуть загасити світло Аллага своїми вустами, та Аллаг бажає довершити світло Своє, хоч би це й було ненависне для невіруючих!

(Коран, 9:32)

Безбожники та невігласи, розпалені своїм нафсом і навчені шайтаном, завжди прагнули вчинити все можливе, щоб погасити світло Книги Аллага. Але й до самого Судного дня їм не вдасться добутися своєї цілі! На всіх їхніх вчинках закарбовано острах, всі їхні дії призводять лише до того, на що всі вони заслуговують — до покарання насамперед у вічному житті (ахірат).

وَاِنْ كُنْتُمْ فٖى رَيْبٍ مِمَّا نَزَّلْنَا عَلٰى عَبْدِنَا فَاْتُوا بِسُورَةٍ مِنْ مِثْلِهٖ

Якщо ви сумніваєтесь у тому, що зіслали Ми рабу Нашому, то принесіть суру, подібну до цієї.

(Коран, 2:23)

Такий виклик у Корані було кинуто мекканським язичникам, серед яких були майстерні знавці арабської мови.

«…якби їхні поети були здатні змагатися з Кораном за допомогою кількох літер, то Коран відмовився б від своїх претензій, а ці люди позбулися б матеріального та духовного занепаду. Однак вони обрали такий страшний та довгий шлях, як війна. Таким чином, суперечка за допомогою літер і слів стала неможливою і водночас неймовірною. Тому вони змушені були обрати війну у вигляді мечів»Слова»).

Диво красномовства Корану, логічність та істинність його аргументів, що яскраво демонструють суть Ісламу, перевершили всілякі докази супротивників минулого й сьогодення. І якщо раніше люті вороги, розуміючи неможливість вербальної сутички з Кораном, обирали шлях відкритої війни проти Священного Письма, то нині вони вдалися до вульгарних перформансів під захистом поліції. Цими вчинками вони ще більше принижуються.

Нагадаємо про вічні істини: у цьому світі (дуньї) люди проходять випробування, обираючи по відношенню до свого Творця віру й покірність або ж навпаки – зневіру та беззаконня.

Віра в Аллага – це вибір, який має зробити кожна людина:

«…сутність іспиту та мудрість випробування вимагають, щоб перед кожною людиною були відчинені двері, але при цьому людина має володіти свободою вибору. Якщо ж істина буде надто очевидною, то власне вибору не залишиться. Тоді й Абу Джагль погодиться з нею так само, як і Абу Бакр (رضي الله عنه). Сенсу в іспиті та випробуванні вже не буде. Вугілля та алмаз зостануться на одному рівні»Листи» ].

Інциденти, що нині так глибоко зворушують інформаційний простір, затьмарюються в порівнянні з відносно нещодавнім минулим з його комуністичною чумою, що нав’язує несамовитий атеїзм і знищує носіїв релігії, з притаманним йому агресивним секулярним націоналізмом у часи становлення Турецької республіки. Саме тоді Бадіуззаман Саїд Нурсі завдяки своїм трактатам «Рісале-і Нур» дає відсіч цим антирелігійним настроям.

Уявіть собі лишень таку ситуацію в країні з мусульманським населенням, котра ще нещодавно носила гордий титул Халіфату:

«У той час приховані безбожні комітети активували свій підступний план, що полягав у тому, аби: «…знищити всі ісламські символи, звести нанівець дух Ісламу, вилучити в людей Коран, згодом знищити його».

Зрозумівши, що досягти успіху в цьому їм не вдасться, вони по-сатанинськи задумали: «… такий план, згідно з яким покоління, котре прийде за тридцять років, знищить Коран власноруч, потім почали діяти відповідно до цього плану. Для того, щоб викоренити Іслам, безбожники вчиняли нечувані в історії руйнування та злочини проти Ісламу».

Історія Життя Бадіуззамана Саїда Нурсі»).

Уявіть собі, яким дивовижним чином стало те, що з волі Аллага вдалося завадити здійсненню цих підступних планів! І нинішня Туреччина стала передовою країною, котра стоїть на захисті Священного Корану від будь-яких провокацій та нападів.

Такі ниці акції, як спалення мусхафа Корану, — це приречення охоплених страхом маргіналів сьогодення, керованих певними зацікавленими колами, у тих небагатьох країнах, де держава (влада) не має політичної волі для правильного тлумачення проголошених ними свобод. (Зазначимо, що в більшості країн Європи подібна акція була б ліквідована правоохоронними органами).

Але для порівняння з досвідом минулого звернімося до ситуації початку 20-го століття, коли значна кількість мусульманських територій перебувала в колоніальній залежності:

«Британський міністр у справах колоній, під час свого виступу в англійському парламенті, тримаючи в руках Благородний Коран, промовив: «Поки цей Коран перебуває в руках мусульман, ми не зможемо владарювати над ними. Тому необхідно докласти всіх зусиль, щоб позбавити їх Священного Письма або ж віддалити їх від Його істин».

Ця жахлива звістка справила на Саїда Нурсі величезне враження. У душі Бадіуззамана породився сильний намір довести всьому світу, що Коран постає духовним сонцем, що ніколи не згасне. Так, він почав втілювати цю ідею в життя» Історія Життя Бадіуззамана Саїда Нурсі»).

У Корані мовиться:

وَلِلَّذِينَ كَفَرُوا بِرَبِّهِمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ

І для тих, хто не увірував у Господа свого, Ми приготували кару геєною. Мерзотне ж це місце для повернення!

(Коран, 67:6)

Наявність Пекла та його страшні тортури не суперечать нескінченній Божественній милості, істинній справедливості і доцільній мудрості. Навпаки, милість, справедливість та мудрість вимагають його наявності. Адже покарати гнобителя, що зневажає права тисяч невинних людей, і знищити хижака, що загриз сотню беззахисних тварин, стане уособленням великої милості та справедливості для всіх пригноблених людей».

(Цю тему докладно проаналізовано в книзі «Посох Мойсея»)

Коран — це:

— Всеосяжна Священна Книга,

— Слово Творця небес та Землі,

— Світло й дух Ісламу,

— Дороговказ, а також наставник, що вказує на істинний шлях і скеровує людство до щастя;

 —Книга законів, Книга дуа, Книга мудрості, Книга поклоніння, Книга наказів і заклику, Книга спомину (зікр), Книга роздумів для людини.

«Одним із найбільших чудес Корану є його незмінна актуальність, а також те, що в нього завжди наявна частка, що відповідає потребам кожного століття так, ніби він надісланий саме для цього століття». Слова»)

І це складає лише малу частку тих особливостей, епітетів та смислів стосовно істин Священного Корану, що їх було розкрито в книгах «Рісале-і Нур».

На всі події, що породжують нескінченний інформаційний резонанс сьогодення, ми завжди відповідаємо:

«…перед кожною людиною, надто перед мусульманами, постає ПИТАННЯ стосовно набуття – якщо в його серці побутує віра (іман) – або ж втрати вічної та постійної землі та майна, прикрашеного палацами та садами нашому земному житті» (Рай в ахіраті) (Із «Посоху Мойсея»).

І ми гадаємо, що необхідно зосередитися на позитивному вирішенні саме цього питання, за необхідності полишити справи, що віддаляють людину від її правильного рішення.

У ці благословенні місяці ми закликаємо зосередитись на читанні Книги Аллага, розумінні її краси та смислів.

Адже «…іман (віра) та іслам того, хто володіє усвідомленою вірою, навіть під натиском жахливих буревіїв зневіри лишаються непохитними, і ті буревії стануть безсильними перед лицем могутності такої віри»Слова»). 

Насамперед, це буде захистом від нападів всіх недоброзичливців, а також базисом, на якому постане та засяє краса та велич Ісламу.

Для вас, наших вельмишановних підписників, ми частіше публікуватимемо витяги з «Двадцять п’ятого Слова», присвяченого темі неповторності Корану.

Як і раніше, дорогі друзі, ми вдячні вам за підтримку й рекомендації наших ресурсів на різноманітних соціальних платформах.

Нехай Всевишній Аллаг прийме ваш внесок у нашу спільну справу з поширення ісламу та зміцнення віри (іману)!