САЙТ SINANPASHA.ORG

Комплекс був зведений за наказом головного візира Османської Імперії – Великого Сінан-паші. Архітектором комплексу є Давуд Ага, учень великого зодчого Мімара Синана.
Напис на себілі (громадському джерелі питної води) свідчить, що будівництво комплексу було завершено в 1594 році. Даний архітектурний ансамбль – видатний приклад архітектури класичного періоду.

Він складається з медресе (школи), усипальниці (тюрбе) і громадського джерела питної води (себіль). Будівлі виконані з каменю «кюфекі» і оточені стінами з заґратованими вікнами, на розі яких знаходиться себіль. Медресе збудоване у вигляді прямокутника з двором у центрі, оточеним шістнадцятьма студентськими кімнатами і великим навчальним класом, який прибудований до головного будинку. У дворі є будівля для омовіння.

Усипальниця виглядає елегантніше зовні й простіше зсередини. Особливу увагу привертає кам’яна кладка навколо водостічних канав. У XVIII-му столітті сад за гробницею став місцем поховання видатних особистостей. Тут є безліч зразків надгробних плит з орнаментом і розписом османського періоду.

Себіль, який раніше служив громадським джерелом питної води, сьогодні використовується в якості книгарні, де представлені книги духовної тематики на різних мовах, а також вишукані екземпляри Корану.

ДІЯЛЬНІСТЬ КОМПЛЕКСУ

      

 

 

 

 

 

 

 

 

На території цієї красивої історичної пам’ятки архітектури регулярно проводиться кілька різних програм для відвідувачів.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Для відвідувачів, які бажають ознайомитися із турецькою мусульманською культурою, в лекційному залі організовуються постійні презентації на три основні теми:
• Історія та архітектура комплексу
• Каліграфія (презентація і демонстрація)
• Ознайомлення з усипальницею і ставлення османів до загробного життя

Презентації проводяться безкоштовно англійською, російською та іншими мовами.

ПЕРЕКЛАДАЦЬКА ДIЯЛЬНIСТЬ

Виконуємо переклад iстин Корану на рiзнi мови свiту.

МАЙСТЕРНЯ КАЛІГРАФІЇ

Звідки походить ісламська каліграфія? Як вона розвивалася? Які її види? Які імена найбільш відомих майстрів турецької каліграфічної традиції? Які інструменти й матеріали використовуються в традиційній і сучасній каліграфії? Відповіді на ці та багато інших питань ви можете дізнатися під час презентації та майстер-класу професійного каліграфа.

УРОКИ ПО ХАДІСАМ

Оскільки комплекс був заснований більше 400 років тому в якості ісламського навчального закладу, то для того, щоб продовжити цю славетну традицію і використовувати будівлю за призначенням, сьогодні тут проводяться регулярні лекції по хадісам – другому за значимістю джерелом ісламу після Корану.