ШОСТИЙ ПУНКТ.

Піст у Священний Рамадан звернений до послання Мудрого Корану. Священний Рамадан є найважливішим часом – часом становлення Мудрого Корану. З цих точок зору одна з багатьох мудростей посту така:

Оскільки Мудрий Коран був посланий у місяць Рамадан, то, представляючи священний час становлення Корану, у місяць Рамадан необхідно ізолювати себе від низьких бажань нафсу й марних справ, щоб прекрасно зустріти це небесне звернення. І, залишаючи їжу й питво, стати схожим на ангелів, слухати й читати Коран так, наче він тільки становиться, і слухати Божественне звернення, яке знаходиться в ньому, так, ніби це момент його послання, і слухати так, як ніби ми чуємо його з вуст самого шановного Посланця (хай благословить його Аллах й вітає), або навіть від Хазреті Джабраїла (мир йому), або, мабуть, як ніби слухаючи його від самого Мутакаллім-і Азалія (Одвічно Мовця Аллаха), удостоюватися якогось стану святості. І самому, ставши його виразником, спонукати слухати інших і певною мірою показати мудрість становлення Корану.

Так, у Священний Рамадан ісламський світ перетворюється немов у якусь мечеть, у таку мечеть, де мільйони хафізів у всіх куточках цієї великої мечеті доносять цей Коран, це небесне звернення до всіх жителів Землі. І кожен Рамадан у деякому світлому, яскравому образі показує цей аят:

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ

«Рамадан є мiсяцем, пiд час якого було зiслано Коран…» (Коран, 2:185)

і доводить, що Рамадан є місяцем Корану. Деякі члени цього величезного суспільства зі смиренною повагою слухають цих хафізів, інші ж читають самі.

І подібно до того, наскільки буде негарно, перебуваючи в цій священній мечеті при такій обстановці, підкорившись низьким бажанням нафсу, відійти з їжею й питвом від цього святого стану, і якою це стане мішенню для відрази всього суспільства, яке перебуває в тій мечеті; точно так само ті, хто не приєднується до тих, хто дотримується посту в Благословенний Рамадан, у такій же мірі стають мішенню для духовної відрази всього ісламського світу.

🔹Iз зiбрання творiв “Рiсале-i Нур”👇
🔸 https://www.risale.in.ua/ramadan