СЬОМИЙ ПУНКТ. З точки зору накопичення благ родом людським, який прийшов у цей світ для «землеробства» й «торгівлі» заради Вічного миру, один із багатьох сокровенних смислів посту в місяць Рамадан такий:

У Благословенний Рамадан за кожне благе діло записується тисячі духовних нагород. Згідно хадису, кожна прочитана буква Мудрого Корану в звичайний час має десять добродійств і рівносильна десяти прекрасним справам, приносить десять райських плодів. У Священний же Рамадан за кожну прочитану букву записується не десять, а тисячі; і при читанні таких аятів, як «Аят уль-Курсі», за кожну його букву кілька тисяч нагород, у п’ятничні ж дні Священного Рамадану ще більше. А в Ніч Могутності зараховується тридцять тисяч благих діянь!

Так, Мудрий Коран, кожна буква якого дає тридцять тисяч вічних плодів, походить на світле райське дерево Туба й дає зібрати віруючим у Священний Рамадан мільйони вічних плодів. Так прийди ж і подивися на цю світлу, вічну й вигідну торгівлю, придивися, задумайся і зрозумій, наскільки опиняються в нескінченному збитку ті, хто не оцінив значимість цих літер!

Отже, Благословенний Рамадан є певним дуже вигідним місцем виставки, якимось ринком для торгівлі заради Вічного життя. І для капіталу, який накопичується в потойбічному світі, є досить родючим ґрунтом, а також якимсь весняним місяцем квітнем для розквіту благих діянь. Цей місяць приймає образ найяскравішого, священного свята для почесного параду поклоніння людства перед Пануванням Божественного Правління. І щоб людина в безпечності не поринула в такі тваринні потреби нафсу, як їжа й питво, а також у розваги та пустослів’я, що розігрують апетит, її обов’язком стало дотримання посту. Немов позбувшись на деякий час від всього низького, тваринного, мирського; немов уподібнившись ангелу або людській душі в потойбічному світі (але в тілесному вигляді земної людини), той, хто постить, входить у стан потойбічної торгівлі й завдяки посту відображає (у деякому роді) якість Аллаха – Нічого не потребуючий (Самадіят).

Священний Рамадан у цьому минущому світі, у цьому тимчасовому й короткому житті дає можливість заслужити довге, вічне життя, що міститься в ньому.

Оскільки тільки один Рамадан дає можливість зібрати плоди, рівні плодам вісімдесятирічного життя. І твердим доказом цього є аят Корану, в якому говориться, що Ніч Могутності набагато краща, ніж тисяча місяців. Як якийсь правитель у період свого правління щорічно деякі дні оголошує святковими: або день свого вступу на престол, або ж інший день, пов’язаний із відображенням пишноти свого царювання. У цей день він нагороджує своїх підданих не в колі спільних законів, а удостоює свій гідний і відданий народ особистими нагородами, своєю особистою присутністю без завіс, своєю особливою увагою, своїми винятковими розпорядженнями й безпосередньо своїм особливим розташуванням.

Таким же чином Величний Правитель вісімнадцяти тисяч світів, що є Царем Вічності, послав у Священний Рамадан Мудрий Коран, який є Його славетним велінням, яке відноситься і звернене до тих вісімнадцяти тисяч світів.

І звичайно ж, Рамадан, прийнявши образ особливого Божественного свята, якоїсь Господньої виставки та якогось духовного зібрання, є мудрою необхідністю. І оскільки Рамадан є цим святом, то, звичайно, для того, щоб у деякій мірі відвести людей від низького, тваринного проведення часу, їм буде наказано дотримуватися посту. А досконалість же цього посту полягає в тому, щоб всі почуття й людські інструменти, такі, як очі, вуха, серце, уява й думки, подібно шлунку, дотримувалися свого роду якогось посту. Тобто, утримуючи від забороненого й марного, кожне з них спонукатиме до своєрідного поклоніння.

Наприклад, притримувати язика через дотримання посту, віддаляючись від обману, пліток і лихослів’я, і використовувати цей язик у таких справах, як читання Корану, у згадках і прославлянні Всевишнього, молитвах за Пророка (мир йому і благословення Аллаха) й покаяння… І наприклад, усіляко перешкоджаючи очам спрямовувати ниці погляди на чужих людей (намахрем), а вухам слухати лихослів’я, використовувати очі в повчальних прикладах, а вуха – для вірних слів і слухання Корану. Подібно до цього й решта «інструментів» людського тіла також необхідно спонукати до дотримання своєрідного посту. А оскільки шлунок є найбільшою фабрикою, то, якщо постом на час призупинити її діяльність, тоді й інші маленькі верстати цієї фабрики легко змусити слідувати їй.

 

🔹Iз зiбрання творiв “Рiсале-i Нур”👇
🔸 https://www.risale.in.ua/ramadan