بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحٖيمِ

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذٖٓى اُنْزِلَ فٖيهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَ بَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَ الْفُرْقَانِ  

В ім’я Аллаха, Милостивого, Милосердного.

«Рамадан є мiсяцем, пiд час якого було зiслано Коран — прямий шлях для людей, яснi знамення прямого шляху та розрiзнення….» (Коран, 2:185).

ПЕРШИЙ ПУНКТ.

Піст у Священний місяць Рамадан є одним із перших п’яти основ Ісламу й одним із найбільших Ісламських символів.

У великій мудрості посту Священного Рамадану укладено такі сокровенні смисли, які звернені й до суті Панування Всевишнього, і до суспільного життя людини, і до особистого життя, і до приборкання нафсу, а також і до вираження подяки за Божественні дари.

З погляду Панування Всевишнього один із сокровенних смислів посту такий: створивши поверхню землі у вигляді якоїсь скатертини благ і розмістивши всі види дарів на цій скатертині в образі:

مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ

«…та надiляє звiдти, звiдки той i не чекає…»

(Коран, 65:3)

Всевишній виражає досконалість свого панування, Божественної Милості та Милосердя. Люди ж, перебуваючи під завісою безпечності і в колі причин, не можуть повністю побачити істину, відображену цим положенням, а іноді й зовсім забувають про неї. А в Благословенний Рамадан віруючі несподівано перетворюються на подобу організованою армії. Своєрідно запрошені на частування Вічного Правителя перед заходом сонця, чекаючи наказу: «Завітайте!», – вони виказують певний стан поклоніння й у відношенні до такої милосердної, величної і всеосяжної Милості відповідають своїм великим і впорядкованим поклонінням. 

 

🔹Iз зiбрання творiв «Рiсале-i Нур»👇
🔸 https://www.risale.in.ua/ramadan

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *